Zad lzhenie za zakupuvane na kasov aparat

Ние управляваме магазина, в който записваме оборот, използвайки касата. Много често клиентите искат да плащат за закупени стоки в чуждестранна валута, особено в евро. Възможно ли е да се регистрира касов апарат в далечна валута?

В контакт с изкуството. 111 раздел 3а, точка 1 от Закона за ДДС, като поддържат записи, използвайки касови апарати, данъкоплатците по ДДС са длъжни да отпечатват разписка или фактура за всяка продажба и да управляват отпечатания документ на клиента.

Erofertil

В § 10, ал. 1, точка 14 от регламента относно техническите условия, също както в § 8, ал. 1 точка 14 от Наредбата за касовите апарати, която съдържа данни, които трябва да бъдат избрани във фискалната сметка, трябва задължително да маркираме валутата, в която са записани продажбите, поне за цялата сума на брутните продажби.

Основните критерии и технически условия, на които касовите апарати искат да отговарят, в края на краищата се записват в отделение 2 от регламента относно техническите условия.

Да, по отношение на § 14, ал. 1 от настоящото решение, програмата за продажба в завода трябва да има, наред с други функция: даване на възможност на данъкоплатеца да промени името на валутата, в която е записана продажбата, или нейното съкращение, и въпреки това предварително да програмира дадената промяна, като въведе момента и часа на промяна; спестяване на момента и часа на започване на воденето на записи за продажби в противоположната валута с фискална осведоменост и допълнително преобразуването на сумата от брутната сума на продажбите в далечни валути, при което резултатът от конвертирането заедно с валутния курс и подаването на плащането трябва да бъде включен във фискалната сметка след фискалното лого с посочване на единиците ; преобразуването трябва да бъде зашито с точност не по-малко от шест десетични знака, а резултатът от преобразуването трябва да се закръгли до два десетични знака.

Дори съкращението за имена в чуждестранна валута се отнася до тези, които се поддържат от Вашата банка на Полша.

По този начин, ако данъкоплатецът възнамерява да продаде продукти на потребители, които плащат цена в чуждестранна валута, тогава като правило той трябва да има касов апарат, снабден със стойност, която ще даде конвертиране на валута.

От формата, описана в събитието, може да се заключи, че наградата за закупените продукти се счита за закупена в евро, докато стойността на случая ще бъде определена в злоти. Наредбите, които се прилагат за ДДС, не регулират валутния курс, на който трябва да отговорим при конвертирането на злотата в евро.